22 uczniów trzeciej klasy Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyło w szkoleniu przygotowującym do egzaminu zawodowego w zawodzie sprzedawca w kwalifikacji HAN.01. Szkolenie odbyło się 20 maja br. w ośrodku egzaminacyjnym w CKZiU (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) w Więcborku
przy ul. Pocztowej 14 B.
Instruktaż obsługi kasy fiskalnej przeprowadziły: n-l przedmiotów zawodowych w CKZiU p. Emilia Świeca oraz n-l biznesu i zarządzania ZSP p. Teresa Sienkiewicz – Zieńko.
Każdy z uczniów przećwiczył praktycznie prowadzenie sprzedaży zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi w zakresie obsługi klienta, doskonalił obsługę kasy fiskalnej, metkownicy i wagi elektronicznej, wykonywał następujące czynności: metkowanie towarów, wystawianie paragonów, fakturowanie, rozliczanie płatności, przygotował stanowisko egzaminacyjne.
Prowadząca szkolenie zwróciła szczególną uwagę na właściwe przestrzeganie zasad bhp podczas egzaminu, odpowiedni ubiór (schludne ubranie) oraz zrezygnowanie na czas egzaminu z tipsów i zbędnej biżuterii, które utrudniałyby wykonanie czynności podczas egzaminu.
Szkolenie tego typu było okazją do integracji grupy sprzedawców i zdobycia kolejnych zawodowych doświadczeń.
Powodzenia na egzaminie !








