„Drzwi otwarte” w ZSP w Sępólnie - 14.04.2014

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim, dnia 14 kwietnia 2014 roku, po raz kolejny otworzył drzwi dla gimnazjalistów z naszego powiatu i nie tylko.

Młodzież przywitał Pan Dyrektor Eugeniusz Szwochert i zapoznał ją z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2014/2015.

Następnie w poszczególnych grupach, przybyli goście, zwiedzali klasy lekcyjne do przedmiotów ogólnokształcących i szkolne centrum biblioteczno-informacyjne. Zaskoczeniem dla gimnazjalistów było wyposażenie wszystkich sal dydaktycznych w multimedialne stanowiska projekcyjne składające się z komputera, projektora, ekranu i głośników. Dodatkowo trzy klasy posiadają tablice interaktywne.

W kierunkowych pracowniach technicznych, odwiedzający zapoznali się z profesjonalnym sprzętem, programami komputerowymi i makietami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia mechaniczna z programem konstrukcyjnym Solid Edge do modelowania bryłowego i dokumentacji technicznej. Młodzież chętnie brała czynny udział w pokazach i samodzielnie wykonywała proste bryły i ćwiczenia w programie komputerowym. Zwiedzający oglądali prace i modele zaprojektowane i wykonane przez uczniów i absolwentów naszej szkoły. Szczególną uwagę zwróciły działające modele maszyn i urządzeń.

Technikum drogownictwa zaprezentowało sprzęt geodezyjny oraz miniatury maszyn budowlanych (makieta planu budowy i budynków), które spotkały się z dużą ciekawością gimnazjalistów. W jednej z sal znajdował się „punkt widokowy”, z którego można było podziwiać panoramę Sępólna Krajeńskiego.

Swoją obecnością zaszczyciły nas także władze powiatu w osobach: Pana Dariusza Krakowiaka - Przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Jarosława Tadycha - Starosty, Pana Andrzeja Chatłasa - Wicestarosty, Pani Gabrieli Malczewskiej - Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa.

Powrót do aktualności