Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2019 roku młodzież klasy I technikum obsługi turystycznej i technikum mechatronicznego upamiętniła obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się przed Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Całość rozpoczęto wysłuchaniem fragmentu pieśni „Śpij kolego w ciemnym grobie. Niech się Polska przyśni Tobie…”. W uroczystości udział wzięły delegacje samorządowe Gminy i Powiatu Sępoleńskiego, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, organizacji społecznych oraz młodzież szkolna. Krótki referat wygłosiła uczennica z liceum ogólnokształcącego. Z naszej szkoły kwiaty złożyła delegacja uczniów: Paulina Taff, Adrian Dąbrowski i Oliwier Czajkowski. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku na dzień 1 marca „w hołdzie dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

Powrót do aktualności