Wyjazd młodzieży na Targi INNFORM 2019
14 marca br. uczniowie klasy I technikum mechatronicznego i obsługi turystycznej uczestniczyli w 3. Międzynarodowych Targach Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo – Przetwórczego INNFORM® odbywających się w Bydgoszczy.

W hali wystawienniczej zaprezentowało się ok. 300 przedsiębiorców i producentów branży narzędziowo – przetwórczej z wielu państw (Australia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Korea Południowa). Uczniowie z zainteresowaniem oglądali nowoczesne stoiska, zapoznali się z innowacyjnymi technologiami i produktami, zobaczyli m.in. drukarki przemysłowe 3D, roboty najnowszej generacji, sprężarki, wielofunkcyjne maszyny do obróbki stali, narzędzia skrawające, itp. A, co istotne mogli osobiście porozmawiać z przedsiębiorcami takich firm, jak: COMPLEXFORM, INAUTOM, I- COBOTY – pokaz pracy robota, KS TOOOLSWERKZWUGE - MASCHINEN. Poza tym uczniowie samodzielnie obsługiwali robota microLINE służącego do paletyzacji detali w pojemnikach zbiorczych. Uczeń Adrian przekonał się, że oprogramowanie umożliwia łatwą i intuicyjną obsługę. Wizyta na tych targach przekonała uczniów klasy I, że zawód mechatronik i branża narzędziowa to przyszłość i ogromne możliwości rozwoju przemysłu. Opiekunowie wycieczki: Mirosław Tłok, Zdzisława Migawa, Sylwia Gołaś.

 

Powrót do aktualności