Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2018 roku upamiętniliśmy obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież klasy I Technikum Obsługi Turystycznej i kl. II Technikum Budownictwa uczciła pamięć poległych żołnierzy zbrojnego podziemia. Delegacja uczniów (Paulina Leda, Bartosz Onochowskii Krzysztof Karnowski) złożyła kwiaty pod pomnikiem Chrystusa Króla. W uroczystości udział wzięły delegacje samorządowe Gminy i Powiatu Sępoleńskiego, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, organizacji społecznych oraz liczna grupa młodzieży szkolnej. Krótki referat wygłosiła uczennica z LO. Po oficjalnej części, młodzież udała się do Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zapoznała się z okolicznościową wystawą oraz obejrzała film dokumentalny poświęcony historii żołnierzy wyklętych w latach 1944 – 1957. Pokaz filmu przygotowała Biblioteka Pedagogiczna. Historię zbrojnego podziemia przybliżył uczniom Dyrektor Eugeniusz Szwochert, przeprowadzając w poszczególnych klasach prelekcje i pogadanki na temat „Wyklętych”. Ponadto uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę, zapoznając się z okolicznościową gazetką i pokazem multimedialnym w holu szkoły.

Powrót do aktualności