Wycieczka dydaktyczna do hotelu "Jan"
 

W poniedziałek 12.03.2018r. udaliśmy się na wycieczkę dydaktyczną do trzygwiazdkowego hotelu ,,Jan’’ w Sępólnie Krajeńskim w celu zapoznania się z jego funkcjonowaniem. W wycieczce brała udział klasa I Technikum Obsługi Turystycznej pod opieką Pani Joanny Złotuchy oraz Pani Mirosławy Kubik.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy mile przywitani przez Panią recepcjonistkę, która zaprezentowała nam jak wygląda jej praca i wyjaśniła w jaki sposób należy ją wykonywać. Dostaliśmy także możliwość sprawdzenia się za biurkiem recepcji. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak wyglądają miejsca na co dzień niedostępne dla osób postronnych. W czasie pobytu zwiedziliśmy pokoje gościnne, kuchnię, zaplecze oraz salę restauracyjną. Jeden z pokoi odwiedzonych przez nas był pokojem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Z okien wielu pomieszczeń rozciąga się widok na Jezioro Sępoleńskie, co podnosi atrakcyjność miejsca. Pani podała nam dużo ciekawych informacji o obiekcie. Sala restauracyjna bardzo często przeznaczona jest do organizowania różnych imprez okolicznościowych. Hotel najczęściej odwiedzany jest przez biznesmenów i osoby z zagranicy. Miejsce to w szczególności odwiedzane jest latem. Dowiedzieliśmy się, że personel liczy 10 osób, w kuchni znajduje się szef kuchni oraz pięciu kucharzy. Hotel reklamuje się na Facebooku oraz na Bookingu i według pani nie posiada konkurencji. Otwarty jest całą dobę, wszyscy klienci traktowani są jednakowo. Karta menu napisana została w trzech językach. Do pracy w tym miejscu potrzebne jest wykształcenie średnie i znajomość języków obcych. Pod koniec spotkania mogliśmy zadać dodatkowe pytania, na które dostaliśmy bardzo szczegółowe odpowiedzi.

Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się bardzo dużo przydatnych rzeczy o naszym kierunku nauki i przyszłej pracy. Jesteśmy zadowoleni z otrzymanej wiedzy, która przyda nam się zarówno w następnych latach naszej edukacji jak i późniejszym życiu zawodowym. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana i ciekawa, czekamy na więcej takich!

Wiktoria Wojciechowska i Paulina Leda

Powrót do aktualności