Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej
 

Dnia 12 marca br. w ramach lekcji zawodowych uczniowie z klasy I Technikum Obsługi Turystycznej udali się do Punktu Informacji Turystycznej (PIT) na ulicę Jeziorną 6, który działa przy Stowarzyszeniu ,,Dorośli-Dzieciom’’. Celem tego spotkania było zapoznanie się z miejscem, które upowszechnia turystykę, krajoznawstwo i rekreację.

W trakcie spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna, która zawierała informacje dotyczące funkcjonowania Punktu. Zostaliśmy zapoznani z najważniejszymi celami i realizowanymi zadaniami między innymi dotyczącymi: promowania walorów turystycznych i przyrodniczych okolicy, upowszechniania lokalnego dziedzictwa kulturowego czy zachęcania do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nasza gmina posiada wybitne predyspozycje do rozwoju różnych form turystyki. Adresatami punktu są zarówno turyści zwiedzający gminę, którzy znajdują tam informacje na różny temat, np. o bazie noclegowej czy gastronomicznej, jak i mieszkańcy, którzy pragną zdobyć więcej informacji o naszym regionie. Punkt ma także własną stronę internetową, która zawiera wiele ciekawostek i potrzebnych informacji na temat naszego regionu. W dalszej części spotkania otrzymaliśmy ulotki i poznaliśmy trasy wybranych szlaków turystycznych, rezerwaty przyrody mieszczące się w granicach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Naszym zdaniem spotkanie było bardzo udane. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o naszym regionie oraz tego, jak należy promować gminę i powiat.


Monika Basinska, Izabela Wojas

 

Powrót do aktualności