Tydzień Promocji Zdrowia
Głównym celem Tygodnia Promocji Zdrowia, który odbył się w dniach 11.06.-15.06. 2018r. było upowszechnianie i utrwalanie wiedzy o zachowaniach prozdrowotnych wśród młodzieży naszej szkoły. W ramach tygodnia, wynikającego z Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły, pedagog zorganizował spotkanie ze specjalistą ds. uzależnień, policjantami sępoleńskiej prewencji oraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim. Wśród uczniów został przeprowadzony konkurs wiedzy o zachowaniach prozdrowotnych. Laureatką została uczennica kl. III B - Anna Wiese pokonując 45 uczestników. Natomiast w konkursie na plakat o zachowaniach prozdrowotnych najlepszą pracę wykonały uczennice z kl. II B - Roksana Zwiefka i Sylwia Stopa.
Środa była dniem ze zdrową żywnością. Uczniowie na przerwach międzylekcyjnych mogli się częstować owocami, warzywami, sokami i innymi produktami przygotowanymi przez organizatorów. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach nt. zdrowego odżywiania, które wraz z pedagogiem przeprowadziła uczennica kl. I B - Agata Dworak.
W czwartek odbyło się spotkanie ze specjalistą ds. uzależnień, który swoimi działaniami starał się podnieść wiedzę i świadomość młodzieży na temat niebezpieczeństwa w kontakcie z dopalaczami i narkotykami. W swoim wystąpieniu próbował zmienić także świadomość młodych ludzi na temat mitów dotyczących środków odurzających.
Natomiast w piątek odbyły się kolejne spotkania ze specjalistami. Przedstawiciel Sanepidu poruszył zagadnienia dotyczące „Bezpiecznych Wakacji”- czyli bezpieczeństwo nad wodą, zachowania ryzykowne związane z chorobami zakaźnymi, bezpieczeństwo w Internecie oraz konsekwencje zażywania dopalaczy i narkotyków. Młodzież bardo chętnie sprawdziła zaburzenia spostrzegania w narkogoglach. Uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Podczas prelekcji policjanci z sępoleńskiej prewencji przestrzegali uczniów naszej szkoły przed skutkami zażywania narkotyków, dopalaczy. Omówili kwestie prawne związane z powyższymi zagadnieniami oraz z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Poruszyli także kwestie nieodpowiednich zachowań w Internecie. Bardzo dużym zainteresowaniem i uwagą cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. Cenne były wskazówki jak zachować się w przypadku kontaktu z obcym psem. Powyższe działania interdyscyplinarne poszerzyły wiedzę uczniów naszej szkoły na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego rozwoju. Ponadto mają zapobiegać zachowaniom ryzykownym młodzieży związanych ze środkami odurzającymi i z coraz to  nowszymi substancjami psychoaktywnymi.

Powrót do aktualności