Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju
16 marca 2018 r. w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi odbyła się II konferencja popularnonaukowa „Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju”.
Podczas obrad plenarnych uczniowie 4 szkół Powiatu Sępoleńskiego (ZSP i LO w Sępólnie Kraj., LO w Więcborku, ZSCKR w Sypniewie) prezentowali referaty dotyczące szeroko rozumianej ekologii. Uczennice naszej szkoły, z I klasy Technikum Obsługi Turystycznej: Kinga Lindeman, Wiktoria Wojciechowska i Paulina Leda przedstawiły referat i prezentację multimedialną na temat Ekoturystyki zdrowotnej, czyli roli sanatoriów w Polsce. Pozostałe referaty dotyczyły rozwoju energetyki jądrowej, GMO – fakty i mity, rolnictwa ekologicznego.
Konferencję otworzył wykład J.M. Rektora WSZŚ w Tucholi dra Krzysztofa Kannenberga na temat wybranych aspektów zrównoważonego rozwoju. Ciekawych referatów wygłoszonych przez uczniów wysłuchali zaproszeni goście: p. Jolanta Metkowska z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, p. Jerzy Kowalik – członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, p. Dariusz Wojtania – sekretarz Gminy Sępólno Krajeńskie, dyrektorzy szkół – p. Ireneusz Wesołowski, p. Tomasz Cyganek i p. Marian Basa oraz nauczyciele – opiekunowie uczniów. Część oficjalna zakończyła się występem artystycznym dwóch uczennic Zespołu Szkól Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

 

 

 

 

Powrót do aktualności