Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
 

Dnia 21 marca 2018 roku, w świetlicy OSP w Sępólnie Krajeńskim, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) na szczeblu gminnym. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum: Paulina Leda, Wiktoria Wojciechowska, Kinga Lindeman, Piotr Furmaga, Norman Fehm i Patryk Mrozik. W konkursie rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Sępólno Krajeńskie. Uczestnicy konkursu w pierwszym pisemnym etapie rywalizacji mieli za zadanie jak najlepiej odpowiedzieć na pytania testowe. Ostatnią formą wyłonienia zwycięzców były pytania ustne. Eliminacje gminne w kategorii szkół ponadpodstawowych zakończyły się sukcesem naszego ucznia Piotra Furmagi, który zajął pierwsze miejsce i reprezentował szkołę na eliminacjach na szczeblu powiatowym. Drugie miejsce zajął Norman Fehm, a piąte Patryk Mrozik.

Eliminacje powiatowe odbyły się 6 kwietnia w świetlicy OSP w Kamieniu Krajeńskim. Uczestniczyli w nich najlepsi z eliminacji gminnych we wszystkich czterech gminach naszego powiatu. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki. Piotrowi gratulujemy trzeciego miejsca.

Powrót do aktualności