XVII Regionalne Masowe Biegi Uliczne im. Kajetana Bągorskiego
Pod koniec września br. odbyły się XVII Regionalne Masowe Biegi Uliczne im. Kajetana Bągorskiego. To największa tego typu impreza w kalendarzu sportowym miasta. Zawody zainaugurowały wyścigi najmłodszych, które odbyły się w piątek 28.09.2018 r. o godzinie 10.00. W zawodach wzięli udział przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum. Trasa przebiegała ulicami: Baczyńskiego, Odrodzenia oraz Sportową. Jak co roku, zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na starcie łącznie pojawiło się 331 zawodników. Pierwsza czwórka w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a najlepsza trójka medale, które wręczał dyrektor naszej szkoły Eugeniusz Szwochert, pomysłodawca tej sportowej rywalizacji.
Bieg dla dorosłych odbył się natomiast w niedzielę (30.09) o godzinie 12.00. Start i meta zlokalizowane były na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Trasa przebiegała częściowo ulicami miasta oraz wzdłuż jeziora Sępoleńskiego. Bieg na dystansie 10 km rozgrywany był po raz piąty. Uczestników wystartował tradycyjnie Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Walka o końcowe zwycięstwo była bardzo wyrównana. Zmagania ukończyło 115 uczestników. W tych biegach w kategorii wiekowej M 0-19 sukces odniósł uczeń naszej szkoły. Trzecie miejsce z czasem 45:11, zajął Jakub Kabat z I klasy technikum. Gratulujemy.
Impreza organizowana była przez Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Gminę Sępólno Krajeńskie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Krajeńskim oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Honorowym uczestnikiem biegu był Ryszard Kałaczyński - maratończyk z Wituni.

Powrót do aktualności