Projekt „Strefa EduBiznes”. Konferencja podsumowująca I edycję konkursu.
9 marca 2018 r. w sępoleńskim LO odbyło się podsumowanie projektu „Strefa EduBiznes”, a tym samym pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.
Do konkursu przystąpiły zespoły uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępolnie Krajeńskim. Pan Kazimierz Szalewski, właściciel firmy Piekarnia–Cukiernia Kazimierz Szalewski współpracował z zespołem uczniów z LO, natomiast pan Ryszard Szczepański, właściciel firmy Wyroby Betonowe Ryszard Szczepański współpracował z naszym zespołem.
Nasz zespół pracował w składzie: Norman Fehm, Jakub Lűdtke, Miłosz Kmiecik, Patryk Mrozik, Krzysztof Karnowski i Bartłomiej Onochowski. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Teresa Sienkiewicz-Zieńko i pani Karolina Wegner. Zespół przygotował pracę konkursową pt. „Od projektu do produktu”.
W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji pani Gabriela Malczewska, Starosta Sępoleński pan Jarosław Tadych, Wiceburmistrz Sępólna Krajeńskiego pan Marek Zieńko, Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi dr Krzysztof Kannenberg, pełnomocnik rektora ds. rozwoju i jakości kształcenia pani Katarzyna Przybył-Lipińska, pan Ryszard Szczepański, pan Kazimierz Szalewski, dyrektorzy szkół: pan Eugeniusz Szwochert i pan Tomasz Cyganek, opiekunowie obydwu zespołów: panie T. Sienkiewicz- Zieńko, pani K. Wegner, pan Arkadiusz Ziołecki oraz uczniowie LO i ZSP.
Obydwu pracom konkursowym przyznano równorzędne wyróżnienia. Po przedstawieniu prac konkursowych wręczone zostały nagrody.

 Powrót do aktualności