III Targi Pracy i Edukacji
 

Zaprezentowaliśmy się na kolejnych – III Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się 7 lutego 2018 r. w hali Krajna Arena. Nasza szkoła swoją ofertę prezentowała w bogato wyposażonym stoisku. Zainteresowanie wzbudzały maszyny i urządzenia pracowni mechanicznej. O ich działaniu z pasją opowiadał nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Zbigniew Przybyłka.

Zwiedzający targi uczniowie gimnazjów mieli możliwość zapoznania się z pracą fryzjera i sprzedawcy. Przyszłe fryzjerki: Natalia Wrotniak i Agnieszka Turzyńska z powodzeniem prezentowały swoje umiejętności. Stylizacji fryzury poddała się sama Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego - Pani Gabriela Malczewska. W stoisku sprzedawców można było obsłużyć profesjonalną kasę fiskalną, zapoznać się ze specyfiką zawodu sprzedawca i branżą handlową. Uczniowie II klasy Technikum Budownictwa promowali ofertę dydaktyczną na przyszły rok szkolny, rozdawali ulotki i zachęcali gimnazjalistów do nauki w naszej szkole - w technikum w zawodach: technik budownictwa, technik budowy dróg, technik pojazdów samochodowych, technik obsługi turystycznej, technik mechatronik (nowość) oraz - w branżowej szkole I stopnia we wszystkich zawodach.

O współpracy szkoły z zakładami pracy świadczyło stoisko firmy Eggersmann, w której będą odbywały się praktyki w zawodach mechatronik i technik mechatronik. Szkołę i swój zakład pracy reprezentowali uczniowie klasy III w zawodzie ślusarz. Targi to nie tylko oferta edukacyjna lokalnych szkół, ale także prezentacja zakładów pracy. Uczniowie ostatnich klas mogli zapoznać się z potrzebami rynku pracy, ofertami pracy, możliwościami zatrudnienia oraz ofertą edukacyjną wyższych uczelni.

Warto zaznaczyć, że dzięki targom jesteśmy obecni w mediach. Uczeń klasy II technikum Bartłomiej Onochowski udzielił wywiadu dla telewizji regionalnej TVP Bydgoszcz. O planach rozwoju szkoły i ofercie kształcenia przed kamerami mówili także Dyrektor Pan Eugeniusz Szwochert oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Teresa Sienkiewicz-Zieńko.

Powrót do aktualności