Obchody majowych świąt narodowych
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody majowych świąt narodowych. Uroczystości 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i delegacji na placu przed CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Przemarsz odbył się pod pomnik Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla, gdzie delegacja przedstawicieli samorządu uczniowskiego z naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów. Szkołę godnie reprezentowali uczniowie z pierwszej klasy technikum: Aleksandra N., Maciej M. i Piotr F. Potem pochód, przystrojony w barwy biało-czerwone, przeszedł na Plac Wolności, gdzie delegacje władz samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem. Następnie wszyscy udali się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.
8 maja to Dzień Zwycięstwa, święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie. Od 1945 do 2015 było to w Polsce Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone 9 maja. Po zmianie wprowadzonej przez Sejm w 2015 roku, od trzech lat Dzień Zwycięstwa świętujemy 8 maja. Delegacja z naszej szkoły także uczestniczyła w obchodach tego święta i złożyła kwiaty. Dla naszych uczniów udział w obchodach był kolejną, cenną lekcją historii i patriotyzmu oraz wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.

 

 

 

 

 

Powrót do aktualności