Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV technikum
Kolejni uczniowie opuścili mury naszej szkoły. Uroczystość pożegnania absolwentów technikum drogownictwa i technikum mechanicznego, odbyła się 28 kwietnia 2017 roku na sali gimnastycznej ZSP. W uroczystości uczestniczyli: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. To doniosłe wydarzenie uświetnił swoją obecnością przedstawiciel organu prowadzącego szkołę - Sekretarz Powiatu p. Anna Deja-Dobrowolska. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Natalia i Norman. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor szkoły Eugeniusz Szwochert, który pogratulował czwartoklasistom ukończenia szkoły i życzył powodzenia na egzaminach zewnętrznych. Następnie najlepszym uczniom wręczono nagrody. Wojciech Mazur odebrał list gratulacyjny i nagrodę, którą w imieniu Zarządu Powiatu w Sępólnie Krajeńskim, wręczyła Pani Anna Deja-Dobrowolska. W dalszej części uroczystości Dyrektor wręczył pozostałe nagrody uczniom za udział w różnych konkursach oraz za aktywny udział w życiu szkoły. Książki otrzymali: Karolina Nelke, Mariusz Mosek, Wojciech Mazur, Kamil Riemer oraz Marek Woś. Doniosłym momentem było przyrzeczenie przyszłych maturzystów, którzy zobowiązali się do przestrzegania wartości i zasad moralnych. Świadectwa absolwentom wręczyła wychowawczyni, Pani Z. Migawa, która z wielkim wzruszeniem pożegnała swoich wychowanków, odwołując się do słów wiersza A. Asnyka pt. "Miejcie nadzieję" w interpretacji Jacka Wójcickiego. Życzyła swoim uczniom nadziei, która pozwala przetrwać złe chwile w życiu ; wiary, która góry przenosi ; siły, która z upadków podnosi i miłości, która uskrzydla i świat w lepszy przemienia. Następnie Agnieszka i Kuba, w imieniu tegorocznych absolwentów, przekazali słowa podziękowań Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w naukę i wychowanie. Abiturientów pożegnali także młodsi uczniowie słowami wierszy i piosenek znanych twórców. Były łzy, podziękowania i wspomnienia - zwłaszcza, że klasa pierwsza technikum przygotowała prezentację obrazującą czteroletni pobyt absolwentów w szkole. Na zakończenie absolwenci otrzymali od młodszych koleżanek i kolegów upominki. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przyszłych maturzystów, przed którymi nowe wyzwania, cele i marzenia. Trzymamy za nich kciuki !

 

Powrót do aktualności