Wizyta w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi
W piątek, 27 października br. 11 uczniów z klasy I Technikum Obsługi Turystycznej i Drogownictwa oraz kl. II Technikum Budownictwa uczestniczyło w niecodziennych zajęciach i wykładzie Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi Pana dr. Krzysztofa Kannanberga. Wizyta na uczelni jest kolejnym efektem współpracy wynikającym z Umowy Patronackiej między WSZŚ a szkołami ponadgimnazjalnymi. W Tucholi obecni byli również uczniowie LO w Sępólnie i szkół w Więcborku.
Uczniowie wysłuchali wykładu Pana Kannenberga na temat „Podstaw marketingu w działaniu firmy”. Pan Rektor zdefiniował pojęcie klienta, omówił czynniki decydujące o zachowaniach nabywców na rynku, w obrazowy sposób przedstawił strategie marketingowe i cele działań marketingowych. Kolejna część wizyty miała charakter praktyczny – uczniowie zwiedzali pracownie chemiczną i przyrodniczo – biologiczną. W tajniki życia modliszki i innych owadów wprowadziła uczniów pani mgr Anna Kannenberg.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz z wykorzystaniem mikroskopu stereoskopowego i samodzielne oglądanie pod mikroskopem igły sosnowej. O życiu roślin i procesach biologicznych z pasją opowiadała pani mgr Krystyna Kannenberg, prezentując uczniom ciekawe prace badawcze studentów. Sami uczniowie mogli również dokonywać odkryć w tej pracowni.
Spotkanie zakończono poczęstunkiem i zaproszeniem przez Pana Rektora do kolejnych wspólnych działań, m.in. lekcji matematyki.


Autor: Sylwia Gołaś – doradca zawodowy.

 Powrót do aktualnościPowrót do aktualności