Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych
Nasza szkoła wzięła udział w III edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” i w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Konkurs przebiegał w trzech etapach. 29 listopada 2016 roku, w naszej szkole odbył się etap szkolny. Do rywalizacji przystąpiło 38 uczniów z czwartej klasy technikum i III c zasadniczej szkoły zawodowej. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy po cyklu spotkań w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Młodzież w ramach tego projektu uczestniczyła w wycieczce do Oddziału ZUS w Sępólnie Krajeńskim, gdzie Dyrektor Pani Joanna Banasik, zapoznała uczniów z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie założyli profil zaufany na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. 14 marca 2017 roku Wojciech Mazur i Mariusz Mosek, uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady – zorganizowanym przez Oddział w Toruniu. Ten autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma pomóc młodzieży w zrozumieniu tematyki ubezpieczeń społecznych i uświadomić im istotną rolę ubezpieczeń w dorosłym życiu. Dzięki „Lekcjom z ZUS” młodzi ludzie poznają podstawy obowiązującego w Polsce systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników i rodzaje świadczeń przysługujących osobom ubezpieczonym oraz zdobędą umiejętności użyteczne na rynku pracy, np.: jak zgłosić siebie do ZUS jako przedsiębiorcę, jak zgłosić zatrudnione osoby, jak rozliczyć składki za pomocą e-urzędu, czyli Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powrót do aktualności