Poloneza czas zacząć
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim po raz trzeci podjęło próbę bicia rekordu w jednoczesnym tańcu poloneza. Z przyjemnością przystąpiliśmy do tej akcji. 14 listopada br. o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim poloneza zatańczyło 726 osób. Naszą szkołę reprezentowało 38 uczniów. We wspólnym tanecznym korowodzie udział wzięli uczniowie z sępoleńskich szkół i z przedszkola "Bajka". Część z nich ubrana była w barwne stroje. Tancerzy poprowadził instruktor i choreograf Wojciech Chylewski. To piękne widowisko zostało nagrane przez latającego nad stadionem drona, a film z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie

https://www.youtube.com/watch?v=Nbl6jJAzQTE

Wspólny taniec poloneza był jednym z elementów uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy. W przyszłym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy planują zaprosić do wspólnego tańca 1000 osób.

  Powrót do aktualności