Obchody Dnia Niepodległości
Dnia 9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie technikum: Kinga, Paulina i Norman przedstawili ważne wydarzenia historyczne - od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów - po jej odzyskanie w 1918 roku. Następnie rocznicę odzyskania niepodległości młodzież uczciła wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Poszczególne klasy odśpiewały m.in.: Przybyli ułani pod okienko, Rozkwitają pąki białych róż, Serce w plecaku. Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły Eugeniusz Szwochert, dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił wartość najważniejszego polskiego święta narodowego. Nastrój powagi i skupienia był potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to ważne wydarzenie dla uczniów naszej szkoły. Apel z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotował Samorząd Uczniowski.

Natomiast w sobotę, 11 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z Dyrektorem szkoły Eugeniuszem Szwochertem i opiekunem Samorządu Uczniowskiego Barbarą Michalską, wzięła udział w przemarszu. Przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, delegacje, uczniowie oraz mieszkańcy maszerowali przez miasto. Pod pomnikami: Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla, a następnie Walki i Męczeństwa, który poświęcony jest "Ofiarom hitlerowskiego barbarzyństwa 1939-1945", złożono wiązanki kwiatów i oddano hołd walczącym o niepodległość Ojczyzny. 11 listopada to wyjątkowy dzień skłaniający do refleksji na temat symboli państwowych i patriotyzmu.

Foto z 11 listopada ze strony http://e-krajna.pl/pl/

  Powrót do aktualności