Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Uczniowie klasy I technikum, z dyrektorem szkoły Eugeniuszem Szwochertem, wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sępólnie Krajeńskim. Uroczystość odbyła się 1 marca 2017 r. pod pomnikiem Wdzięczności Ku Czci Chrystusa Króla, gdzie odśpiewano hymn Polski i złożono kwiaty. Następnie wysłuchano krótkiej prelekcji na ten temat. Natomiast w ramach lekcji historii, w klasach pierwszych, zostały zrealizowane tematy przybliżające problematykę związaną z dniem 1 marca i poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ponadto uczniowie wykonali gazetkę okolicznościową, na której przedstawiono sylwetki wybranych bohaterów polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego po zakończeniu II wojny światowej. Wszystkie działania miały na celu pogłębienie i umocnienie postawy patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

Powrót do aktualności