Konkurs recytatorski
W czwartek 12 października b.r. w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnego wiersza Wisławy Szymborskiej. Utwory recytowali: Paulina Leda, Mateusz Łaszczyk i Krzysztof Karnowski. Natomiast 17 października uczniowie zaprezentowali się na Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim. Paulina recytowała wiersz - Terrorysta, on patrzy, a Mateusz - utwór Rozwód. Jury w składzie: p. Renata Bukolt, p. Jolanta Madej, p. Danuta Marciniak, oceniając recytacje uczestników uwzględniało interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi Łaszczykowi, który otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnienie twórczości poetki, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz upowszechnienie kultury żywego słowa. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W sumie zaprezentowało się ponad 80 osób w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych było 10 uczestników. Konkurs odbył się pod patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Wręczenie nagród nastąpiło w czwartek 19 października podczas spotkania autorskiego z pisarzem, literaturoznawcą i autorem książek dla dzieci i dorosłych, poświęconych przewrotności polszczyzny - Michałem Rusinkiem, który przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza Noblistki. Obecnie jest prezesem wspomnianej fundacji. W spotkaniu uczestniczył Mateusz, który odebrał dyplom za wyróżnienie.

  Powrót do aktualności