Dzień Głośnego Czytania
Słowami noblistki Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Norman Fehm powitał uczniów na głośnym czytaniu w ramach akcji ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki i przypada na dzień 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Taki dzień w naszej szkole zorganizowaliśmy po raz pierwszy. W trakcie akcji głośnego czytania, przedstawiliśmy fragmenty dzieł, które były czytane podczas Narodowego Czytania. Jako pierwszy został odczytany fragment powieści Henryka Sienkiewicza pt. Quo vadis w wykonaniu Moniki Basinskiej. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu z Lalki w wykonaniu Kingi Lindeman i Mateusza Łaszczyka. Kolejnym przedstawionym utworem było Wesele Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Pauliny Ledy, Mateusza Łaszczyka i Bartka Onochowskiego. Uczniowie wybrany fragment dramatu odczytali z podziałem na role. Ponadto między poszczególnymi lekturami uczniowie oglądali i słuchali fragmenty odczytywane przez Parę Prezydencką podczas Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Dzień ten stał się kolejną okazją, do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania. Warto nadmienić, że podczas tego spotkania uzyskaliśmy niezwykły klimat. Na zakończenie biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny „Przyłapani na Czytaniu”. Mamy nadzieję, że narodziła się nowa tradycja w naszej szkole i będziemy powtarzać takie przedsięwzięcia.

 Powrót do aktualności