XVI Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego
Za nami już  XVI Regionalne Masowe Biegi Uliczne im. Kajetana Bągorskiego. Pomysłodawcami tej sportowej rywalizacji był Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Początkowo były to "Masowe Biegi Przełajowe", które odbywały się na terenach leśnych. Później biegi zostały przekształcone w biegi uliczne.
Kajetan Bągorski przez wiele lat pracował jako działacz, trener i wychowawca młodzieży w Krajnie Sępólno i Tucholance Tuchola oraz był sędzią lekkoatletycznym klasy międzynarodowej. Wychował wielu reprezentantów Krajny, którzy uczestniczyli w zawodach międzynarodowych.
Główny cel tej sportowej imprezy to popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i zdrowotnej. Ponadto pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności ruchowej, aktywizacja i integracja lokalnej społeczności, promocja Sępólna Krajeńskiego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez sportowo- rekreacyjny charakter imprezy.
Zanim jednak na starcie stanęli dorośli, w piątek 29 września 2017r. o medale rywalizowali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Trasa przebiegała ulicami: Baczyńskiego, Odrodzenia oraz Sportową. Liczny udział zawodników i kibiców potwierdził duże zainteresowanie zawodami.
Natomiast w niedzielę 1 października 2017r. odbył się Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego na dystansie 10 km. Do rywalizacji przystąpiło 150 zawodników. Start i meta zlokalizowane były na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Trasa przebiegała pośród malowniczych zakątków miasta: przez Las Miejski, Promenadę oraz ulicami miasta. Bieg na tym dystansie rozgrywany był po raz czwarty. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała puchary oraz statuetki, a w klasyfikacji generalnej dodatkowo karty podarunkowe do wykorzystania w sieci sklepów Decathlon: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce - 200 zł. Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku! Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Starostwo Powiatowe, Gmina, Zakład Gospodarki Komunalnej, MLKS Krajna oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

 
 
Powrót do aktualności