Obchody Dnia Walki z Rakiem Piersi

Biblioteka szkolna od kilku lat prowadzi działania związane z podnoszeniem świadomości uczniów w zakresie raka piersi. W ramach współpracy z Krajeńskim Stowarzyszeniem Amazonek "Orchidea" zostało zorganizowane spotkanie dla uczennic z klasy IB. Prezes Stowarzyszenia Pani Jolanta Lewandowska w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywny mieszkaniec Gminy Sępólno Krajeńskie-bo żeby żyć siebie samego trzeba dać" spotkała się z młodzieżą 12 października 2016 roku. Pani Jola przyniosła ulotki i materiały informacyjne oraz zaprezentowała tablicę z modelem piersi do nauki wczesnego wykrywania zmian nowotworowych. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Z uwagą przeglądała materiały informacyjne, które zabrała do swoich domów, dla rodzin i znajomych.

Powrót do aktualności