Wizyta w Sądzie Rejonowym w Tucholi

Dnia 15.04.2015 r. grupa młodzieży ZSP w Sępólnie Krajeńskim pojechała na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Tucholi. Grupa liczyła 16 osób i stanowili ją uczniowie z różnych klas. Celem wycieczki była obserwacja przebiegu postępowania sądowego. Przed rozprawą odbyła się krótka pogadanka z sędzią Sądu Rejonowego na temat bezpieczeństwa i praworządności. Młodzież z dużą uwagą przyglądała się rozprawie. Po jej zakończeniu pani prokurator i pani sędzia zwróciły się z apelem do uczniów, aby przestrzegali prawa i nie prowadzili pojazdów pod wpływem alkoholu, bo takie zachowania mogą mieć tragiczne skutki.
Następnie młodzież spotkała się z asystentką sędziego, która omówiła strukturę i zasady funkcjonowania sądu. Wycieczka wpisuje się w program wychowawczy, który realizowany jest w szkole, a dotyczy przeciwdziałania agresji.

Powrót do aktualności