Ranking Techników 2015 - woj. kujawsko-pomorskie
Z ogromną przyjemnością informujemy, że technikum z naszej szkoły zajęło wysokie miejsce w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, który po raz siedemnasty został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. W rankingu najlepszych techników nasza szkoła zajęła 37. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, wyprzedając na liście wszystkie technika z powiatu sępoleńskiego. Należy nadmienić, że w naszym województwie jest łącznie 166 techników, w tym 146 dla młodzieży i 20 dla dorosłych. Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2015: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Ponadto ranking sklasyfikował technika na terenie całego kraju wg kryterium dotyczącego egzaminów zawodowych. Z przedstawionych danych wynika, że nasze technikum uplasowało się na bardzo dobrym 75. miejscu spośród wszystkich techników z całej Polski, a na tle województwa kujawsko-pomorskiego zajęło 6 miejsce.

Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Ranking Techników 2015 -  woj. kujawsko-pomorskie:
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1994&catid=156&Itemid=322
Ranking Egzaminów Zawodowych 2015:
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1997&catid=156&Itemid=343&strona=2

Powrót do aktualności