Międzyszkolny konkurs „Młody Wokulski Powiatu Nakielskiego”

27 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu po raz czwarty odbył się międzyszkolny konkurs „Młody Wokulski Powiatu Nakielskiego”. Głównym celem konkursu było:
- podnoszenie wiedzy i umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawcy,
-  promowanie uczniów zdolnych, ambitnych i przedsiębiorczych,
-  umożliwienie rywalizacji uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawcy.

Naszą szkołę w regionalnym konkursie reprezentowały uczennice klasy II C: Sara Szopińska – zajęła IV miejsce i Katarzyna Mierzwa – zajęła V miejsce. Gratulujemy. Konkurs wymagał od uczestników profesjonalnego przygotowania do zawodu sprzedawcy. Podczas pierwszej części uczniowie musieli się wykazać umiejętnością wypełniania dokumentacji sprzedażowej. Natomiast w drugiej części umiejętnościami w ramach zajęć praktycznych:
- obsługa kasy fiskalnej,
- przeprowadzenie promocji wybranego artykułu,
- autoprezentacja w języku obcym zawodowym,
- dekoracyjne pakowanie towaru.

Powrót do aktualności