Wizyta przedszkolaków  (foto)

3 listopada dzieci z Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odwiedziły naszą szkołę. Celem wycieczki było zapoznanie maluchów z różnorodnymi zawodami. Swoją wizytę grupa przedszkolaków rozpoczęła od zwiedzania biura księgowej. Następnie dzieci udały się do biblioteki. Na początku spotkania pani Marta przeczytała bajkę. Później pani bibliotekarka zapoznała najmłodszych z zawodami, w jakich kształci się młodzież naszej szkoły. Do każdego zawodu zaprezentowała książkę. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki i kolorowały ilustracje przedstawiające ludzi różnych zawodów i ich rekwizyty. Na dużej przewie dzieci zwiedziły pracownię drogownictwa. Pod czujnym okiem pani Karoliny oglądały makietę. Największym zainteresowaniem maluchów cieszyły się maszyny i urządzenia do budowy dróg. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła wizyta w klasie sprzedawczyń. Na początku maluchy obejrzały bajeczkę pt. „Popyt”. Później z radością „kupowały’ słodycze. Ostatnim punktem zwiedzania była pracownia mechaników. W tym miejscu odbyło się m.in. pisanie na tablicy interaktywnej. Kończąc wizytę w naszej szkole dzieci odwiedziły Dyrektora szkoły.

więcej zdjęć - galeria

Powrót do aktualności