Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 7 listopada 2014 roku uroczyście uczciliśmy 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbył się apel z udziałem całej społeczności szkolnej. Uczniowie z technikum w skrócie przypomnieli historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Ponadto rocznicę odzyskania niepodległości młodzież uczciła wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Poszczególne klasy odśpiewały m. in.: Hej, hej ułani, Przybyli ułani pod okienko, Rozkwitają pąki białych róż, Serce w plecaku, Marsz Pierwszej Brygady. Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił wartość najważniejszego polskiego święta narodowego. Apel, który przygotował Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem Pani Renaty Szwochert, zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.
Natomiast we wtorek 11 listopada delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w przemarszu. Z placu przed Centrum Kultury i Sztuki kolumna, poprzedzana przez jadącego na Kasztance Marszałka, udała się pod niedawno odsłonięty pomnik Chrystusa Króla. Uroczystość złożenia pod nim kwiatów rozpoczęło odegranie hymnu przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Po wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia Burmistrza Sępólna Krajeńskiego wszyscy udali się do kościoła na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, po drodze składając kwiaty pod pomnikiem ofiar faszyzmu.

 

Powrót do aktualności